ADMINISTRATOR RETEA CALCULATOARE

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

1.Atributiile postului:

-Asigurarea functionarii serviciilor de comunicatii date si incadrarea in SLA-urile definite de furnizori

CERINTE

2.Cunostiintele necesare :

- Studii superioare de lunga durata informatice Cisco - CCNP

- Retele de calculatoare bazate pe TCP/IP: switching, VLAN,STP, VTP; protocoale de rutare ; arhitecturi High Availability (tehnologii de redundata la toate nivelele) ; protocoale de tunelare si criptare (IPsec)

- Autentificare/autorizare : tacacs , radius, 802.1x

- Monitorizare echipamente : SNMP, syslog, SNMP-Traps, NetFlow

- Troubleshooting : capturi de trafic si interpretare

3.Experienta necesara:

- Administrare retea LAN/MAN/WAN , ideal de dimensiuni mari cu practica in cele de mai sus

- Suport pentru utilizatori de Windows, Unix si Linux dar si utilizator de programe ce ruleaza pe aceste platforme

- Experienta de administrare echipamente Cisco : switch, router bazate pe IOS si NX-OS si firewall (PIX si ASA)

- Experienta de administrare software sau appliance Cisco : ACS , Cisco Works , etc.

- Experienta de analiza trafic bazat pe tehnologiile de mai sus

BENEFICII OFERITE

4.Se ofera:
- Pachet de beneficii atractiv
- Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara si entuziasta
- Traininguri de pregatire si perfectionare profesionala
- Oportunitati de dezvoltare a carierei
- Performante apreciate si recompensate

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»