Administrator retea

INFO WORLD

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura suportul tehnic pentru toate calculatoarele si echipamentele electronice din firma (hardware si software) si infrastructura de retea (firewall, VPN)

Asigura Backup-ul si Restaurarea datelor de pe servere

CERINTE

Cerinte

Cunostinte Microsoft Windows Server 2003 si 2008, Active Directory, servicii de retea (DNS, DHCP,WSUS, etc )

Cunostinte instalare/administrare sisteme operare client ( Windows XP, Vista, Win7 )

Cunostinte hardware PC, Laptop, Server, RAID, periferice (Printere, scanere )

Cunostinte networking, LAN/WAN/WiFi,TCP/IP, VPN

Cunostinte instalare, configurare, administrare Microsoft Firewall ISA Server

Cunostinte instalare, configurare, administrare Microsoft Exchange 2003, 2007

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a lucra intr-un mediu dinamic format dintr-o echipa tanara de profesionisti
Pachet salarial motivant

Furnizor de solutii software integrate, leader IT in domeniul medical, Info World dispune in prezent de un colectiv numeros de tineri specialisti, dinamici si dedicati, cu ample cunostinte in domeniul tehnologiei informatiei si comunicatiilor - sisteme de operare, limbaje de programare, baze de date, administrare retele, internet - dar si in domeniul comercial, management, sisteme de calitate.

Info World este Gold Microsoft Partner si certificata ISO 9001