Administrator/Dezvoltator baza de date ORACLE

Banca Transilvania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Esti ambitios? energic ? Vrei o provocare - sa imbini banking-ul cu programarea?

Aplica pentru a -asigura instalarea, monitorizarea, intretinerea, exploatarea si performanta bazelor de date.

Principalele responsabilitati:
- intretine bazele de date, pastrand securitatea, consistenta si integritatea acestora.
- monitorizeaza bazele de date si asigura mentenanta acestora.
- analizeaza cerintele pentru sistemul de baze de date Oracle pentru client interni.
- participa la dezvoltarea si monitorizarea procedurilor de salvare si recuperare
- participa la dezvoltarea, monitorizarea si testarea arhitecturii High Availability (Standby database, switch over & fail over scenario)
- ofera asistenta tehnica pentru bazele de date Oracle.
- ajuta la dezvoltarea sau dezvolta scripturi de baze de date.

CERINTE

Cerinte:
Studii superioare de specialitate .
Experienta ca DBA pe Oracle -constituie avantaj.
Constituie avantaj detinerea de certificari in domeniul bazelor de date Oracle.
Constitue avantaj experieta in utilizarea Real Application Cluster
Comunicare buna, spirit de echipa.
Disponibilitate de relationare si adaptare.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- pachet de beneficii atractiv
- ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara si entuziasta
- traininguri de pregatire si perfectionare profesionala
- oportunitati de dezvoltare a carierei
- performante apreciate si recompensate

DESCRIEREA FIRMEI

Piesa centrala a GRUPULUI FINANCIAR BT
Management international
15% BERD – actionariat si peste 500 de banci corespondente in intreaga lume
Emitent transparent la Bursa de Valori Bucuresti
Peste 500 unitati in toata tara
Vizeaza calitatea si excelenta bancara, flexibilitate,
concept puternic de «client service»