ADMINISTRATOR DE RETEA - INGINER DE SISTEM

A.R.I.C.

19-10-2007 | EXPIRA LA 18-11-2007

Job expirat

RESPONSABILITATI

Administrarea operationala a posturilor de lucru si a serverelor locale
Identificarea, diagnosticarea, rezolvarea si documentarea incidentelor
Planificarea si implementarea schimbarilor necesare
Mentinerea inventarului (posturi de lucru, conectare, urmarirea si gestiunea stocurilor)
Instalarea echipamentelor si a softurilor necesare in cadrul noilor proiecte
Informarea utilizatorilor cu privirile la actiunile efectuate (Alertare in caz de oprire temporara a serviciilor IT)


CERINTE

Absolvent studii superioare
Cunostinte de administrare si operare Linux
Cunostinte temeinice de IT&C: depanari, configurari, instalari sisteme de operare, asamblari, proiectare de retele, configurare routere
Cunostinte in servere de Linux (constituie un avantaj)
Cunostinte retele
Respectarea procedurilor
Abilitati de comunicare
Spirit de initiativa


BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv si motivant
Beneficii direct proportionale cu performanta inregistrata
Lucru intr-un mediu placut


DESCRIEREA FIRMEI

A.R.I.C. (Asociatia Romana de Intermediere si Consultanta in IT si Resurse Umane) este o companie din Cluj-Napoca care asigura servicii specifice domeniilor IT si Resurse Umane pentru toate categoriile de clienti. Compania asigura intermedierea si fluidizarea informatiilor si proceselor specifice mediului de afaceri din domeniile de interes atinse.

Misiunea noastra:
Stim ca profitul Dvs. inseamna eficienta si eficacitate.
Pentru noi, acestea inseamna: inovatie, creativitate si informatie.
Rezultatul comun este excelenta in afaceri.

Oferim urmatoarele servicii:
- derularea proceselor de recrutare si selectie de personal
- testarea si evaluarea psihologica a candidatilor
- traininguri personalizate pe diferite teme (de exemplu, comunicare, negociere, vanzari)
- head-hunting
- coaching individual/de grup
- diagnoza organizationala
- consultanta manageriala

Valorile A.R.I.C. includ:
�Ü dinamism
�Ü entuziasm
�Ü spirit de echipa
�Ü profesionalism
�Ü respectarea dead-line-ului
�Ü pastrarea confidentialitatii

Contact:
A.R.I.C. - Agentia Romana de Intermediere si Consultanta
Adresa: Cluj-Napoca, str. Iuliu Maniu nr. 32
tel: 0730-556.656

www.aric-consulting.ro