Administrator de Retea Cluj-Napoca

Transart SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

− Intretinerea si administrarea retelei de calculatoare, a serverelor Linux si Windows si a celorlalte calculatoare din retea

- Intretinerea conexiunii la Internet si a legaturilor VPN

- Intretinerea altor echipamente (imprimante, scannere, etc)

- Diagnosticarea si rezolvarea problemelor hardware

- Administrarea site-urilor Web

- Implementarea procedurilor de backup

- Recuperarea datelor cand e necesar

CERINTE

- Studii universitare de profil

- Cunostinte retele de calculatoare

- Cunoasterea sistemelor de operare Linux si Microsoft Windows 2003 Server (administrare)

- Cunostinte sisteme de mesagerie electronica

- Cunostinte de administrare Microsoft Exchange, Active Directory, IIS, Apache

- Abilitati de comunicare si relationare

- Persoana organizata

- Capacitate de a lucra sub presiune

- Permis de conducere cat.B

BENEFICII OFERITE

- Experienta anterioara

Transart dezvolta si implementeaza solutii software si ofera servicii de consultanta in tehnologia informatiei.

Firma a dezvoltat pana in prezent urmatoarele produse software:
- B-Org – sistem de tip ERP pentru managementul afacerii
- HERMES – solutia completa de automatizare a fortei de vanzare
- NeoManager - sistem pentru managementul afacerilor firmelor mici si medii

De la sfarsitul anului 2000, Transart este Microsoft Certified Partner (MCP).