Account Manager

SC Design 19 SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectarea pietei si aducerea de noi clienti
Analizarea cerintelor potentialilor beneficiari
Pregatirea ofertelor comerciale
Pregatirea prezentarilor necesare pentru serviciile firmei
Initierea,mentinerea si dezvoltarea continua a relatiilor cu clientii;
Incheierea contractelor de publicitate cu clienti - urmarirea derularii acestora
Prezentarea si promovarea ofertei de produse si servicii potentialilor parteneri de afaceri
Evaluarea necesitatilor clientilor si consilierea acestora in vederea alegerii solutiilor optime
Redactarea, negocierea si incheierea contractelor
Supervizarea derularii proiectului (respectarea calitatii cerute de client si a termenului de livrare) prin continua colaborare cu departamentul de productie al companiei
Prospectarea pietei pentru identificarea noilor oportunitati de afaceri si documentarea continua in domeniul productiei de materiale publicitare
Contribuirea cu noi idei la imbunatatirea politicilor si tehnilor de marketing si vanzari

CERINTE

Foarte bune abilitati de comunicare si negociere
Putere de convingere
Abilitate de a lucra simultant la mai multe proiecte
Orientare spre rezultate si spre client
Colegialitate si atitudine cooperanta
Dorinta de reusita si dezvoltare profesionala, orientare spre rezultate
Apt pentru munca din vanzari (include si munca de teren)
Posibilitatea de a acumula cunostinte tehnice strict necesare desfasurari activitatii
Seriozitate, dinamism, organizare, perseverenta si dornita de afirmare intr-o echipa tanara si dinamica
Voce placuta, dictie buna, abilitati in comunicarea prin telefon.

ALTE ABILITATI:
Cunostinte in ultilizarea unui program de email (Outlook Expres, Microsoft Outlook, Yahoo, Gmail, etc)
Cunostinte de folosire a calculatorului si navigarea pe internet.
Operare pachet Office la un nivel mediu spre avansat
Cunostinte de limba engleza

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial format din salariu fix si comisioane din vanzari
- Telefon firma
- Calculator propriu, laptop in caz de necesitate pentru prezentari
- Sanse de reusita pe plan profesional

Design 19 este o agentie de publicitate axata pe online. Transformam in realitate cele mai indraznete vise. La noi totul se poate si cele mai grele sarcini sunt cele mai placute si indragite provocari.