Inginer Controlul Calitatii

Guala Dispensing srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza controlul tehnic de calitate al produsului finit, astfel incat sa asigure conformitatea produselor cu cerintele clientului si cu standardele de calitate aplicabile.
- Verifica conformitatea productiei cu prima piesa si planul de control.
- Se asigura de respectarea procedurilor de receptie calitativa a componentelor la receptie si in timpul procesului de productie.
- Realizarea controlului parametrilor procesului tehnologic pentru a mentine sub control procesele care influenteaza calitatea produselor;
- Controleaza modul de manipulare, depozitare si transport a semi-finitelor si a produselor finite.
- Reclama si refuza calitativ produsele care nu se incadreaza in criteriile de acceptare stabilite in proceduri.
- Identifica si actualizeaza criteriile de inspectare atunci cand este necesar.
- Participa activ la validarea noilor produse si a masinilor de asamblare.
- Instruieste operatorii la introducerea in fabricatie a unui produs nou /prezinta acestora neconformitatile si cauzele aparitiei neconformităților.

CERINTE

Studii superioare tehnice;
Abilitati de intelegere a desenelor tehnice;
Cunostinte MS Office (Word, Excel, Power Point);
Limba engleza si/sau italiana fluent;
Spirit de echipa;
Capacitate de analiza si sinteza, organizare si rigurozitate;

BENEFICII OFERITE

Tichete de Masa;
Transport;
Prime de Sarbatori

WORLD WIDE LEADING SUPPLIER OF PLASTIC TRIGGER SPRAYERS AND PUMP DISPENSERS

DISPENSING PRODUCTS FOR FUTURE GENERATION

The PERFECT SOLUTION TO YOUR NEEDS