Adjunct Director Magazin ALTEX CARANSEBES

ALTEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

ALTEX angajeaza pentru magazinul sau din Caransebes persoane dinamice si motivate sa se alature liderului pietei de electronice, electrocasnice, IT&C si multimedia din Romania.
Te invitam sa faci parte dintr-o echipa pentru care clientul este intotdeauna pe primul loc, obiectivul nostru fiind sa oferim cele mai bune solutii si servicii.
Stim ca indeplinirea promisiunilor depinde cel mai mult de noi.

Daca si tu crezi in acest obiectiv aplica acum pentru postul de Director Magazin.

-Supervizeaza activitatea din cadrul magazinului, analizeaza si propune masuri de imbunatatire a acesteia
-Asigura atingerea / depasirea obiectivelor de vanzari
-Organizeaza si supervizeaza activitatea angajatilor si se implica activ in rezolvarea problemelor de orice natura care pot apare in magazin
-Participa activ la selectia, pregatirea si motivarea personalului
-Verifica respectarea regulamentului de ordine interioara si se asigura ca angajatii cunosc si aplica procedurile Media Galaxy
-Intocmeste rapoartele periodice conform graficului de analiza
-Coordoneaza o echipa de 45 angajati

CERINTE

-Minim 2 ani experienta intr-o pozitie manageriala, de preferat intr-un domeniu similar (electrocasnice, electronice, telecomunicatii, IT)
-Studii superioare
-Foarte bune abilitati de management si de coordonare a unei echipe
-Excelente abilitati organizatorice
-Foarte bune abilitati de comunicare si negociere
-Orientare catre client

Compania Altex s-a infiintat in anul 1992 si are un capital in totalitate romanesc. In cei peste 15 ani de existenta, compania a avut o evolutie spectaculoasa.
Grupul Altex este acum cel mai puternic jucator pe piata de retail din Romania prin reteaua de peste 100 magazine, deschise in peste 70 de orase.
Media Galaxy este primul electrocomplex din Romania cu 14 magazine in Bucuresti, Cluj, Iasi, Constanta, Timisoara si Brasov
Din grupul Altex mai fac parte companiile 8TIM, Italromtex si Complet Electro Serv.