BUCATAR

SC CITY SQUARE HUMAN RESOURCES SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

Postul este disponibil pentru un complex turistic de lux situat in Valea Doftanei - Campina, ce detine atat spatii de cazare cat si restaurant propriu, unde se servesc mancaruri traditionale dar si cu specific international.

Cunostinţe si deprinderi:
a) Rezistenta fizica si psihica pentru lucrul in conditii de bucatarie;
b) Imaginaţie culinară;
c) Capabilitatea de a pregăti produse alimentare reci şi calde în conformitate cu meniul restaurantului;
d) Cunostinte temeinice privind tehnicile de prelucrare si preparare a alimentelor;
e) Cunostinte bune privind aranjarea estetica a produselor servite clientului final;
f) Cunostinte bune privind modul de conservare si pastrare / depozitare a alimentelor;
g) Spirit de organizare, disciplina, punctualitate, originalitate;
h) Spirit de lucru in echipa;
i) Cunostinte de igiena la locul de munca;

Sarcini principale:
• Asigura pastrarea in conditii optime de igiena, temperatura si vecinatate a marfurilor, materiilor prime si produselor finite;
• Intocmeste zilnic necesarul privind realizarea integrala a meniului din ziua urmatoare
• Efectueaza receptia alimentelor de la agentul de achizitii la intrarea acestora in restaurant
• Pregateste preparatele culinare din retetarul unitatii;
• Monteaza preparatele pe obiectele adecvate pentru servire si realizeaza elementele estetice ale preparatelor;
• Asigura implementarea si mentinerea standardelor de pastrare si depozitare a produselor, semipreparatelor si preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico – sanitare in vigoare.
• Asigura pastrarea in bune conditii a ustensilelor si aparaturii din cadrul bucatariei restaurantului;
• Asigura respectarea normelor de igiena si protectia muncii in cadrul restaurantului.

BENEFICII OFERITE

Contract de munca perioada nedeterminata;
Program flexibil;
Orar de lucru 10.00 - ultimul client;
Salariu fix 2500 lei net;
Cazare, transport si masa gratuite;
Plata orelor suplimentare;
Posibilitatea de a primi comisioane in functie de evenimente;
Posibilitatea de a organiza programul de lucru in functie de evenimentele care au loc la restaurant sau in functie de programul de cazare al pensiunii.

DESCRIEREA FIRMEI

www.citysquare.ro