Analist credite la Agentia Campina - jud. Prahova

MKB ROMEXTERRA BANK S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

MKB Romexterra Bank angajeaza Analist Credite la Agentia Campina - jud. Prahova.
Te rugam sa mentionezi in subject pozitia pentru care aplici "Analist Credite".
Persoanele selectate vor fi contactate telefonic ulterior.
Nu vor fi luate în considerare cererile candidatilor care nu îndeplinesc conditiile cerute.

CERINTE

studii economice superioare
vechime de cel putin 2 ani în activitatea financiar- bancara
cunostinte si experienta în activitatea de creditare a persoanelor fizice si juridice
cunoasterea si aplicarea corecta a reglementarilor, normelor si procedurilor bancare în domeniul creditarii
cunoasterea instrumentelor de plata din piata bancara
conditie obligatorie: abilitati operare computer, (atentie deosebita la detalii)
competente comportamentale: aptitudini deosebite de lucru cu clientul, organizat, capabil sa lucreze sub presiune si aptitudini de comunicare excelenta

experienta în domeniul bancar, într-o pozitie de contact cu clientii
cunoasterea unei limbi straine de circulatie internationala, de preferat engleza

MKB Romexterra Bank S.A., held in proportion of 55.32% by MKB Bank, the third Hungarian bank, member of BayernLB from Germany.