Agent recuperare creante

SIGA & CO CAMPINA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Intocmeste si transmite toate rapoartele de creante si analiza prevazute in fisa postului,la termenele impuse conform procedurilor firmei;
2. Mentine relatiile permanente si civilizate cu clientii intarziati pentru recuperarea creantelor, reconcilieri de sold, corespondenta comerciala si juridica;
3. Respecta ierarhia si nivelurile de subordonare in companie;
4. Colaboreaza cu Departamentul Vanzari in analiza clientilor, furnizarea de informatii referitoare la bonitatea clientilor si recuperarea creantelor;
5. Se deplaseaza la clienti pentru recuperare creante ori de cate ori se impune;
6. Respecta intocmai procedurile companiei si aplica intocmai normele de creditare ;
7. Intocmeste documentatia pentru notificari, somatii , concilieri si litigii conform procedurilor specifice.

CERINTE

Studii juridice;
Exerienta pe un post similar de minim 1 an;
Cunostinte de operare Word, Excel;
Abilitati de comunicare si negociere, analiza, planificare si control;
Simt al raspunderii dezvoltat, corectitudine, gandire flexibila;
Spirit de echipa, perseverenta, promptitudine;
Rezistenta la conditii de stres si disponibilitate pentru deplasare si program prelungit, daca situatia o cere;
Posesor permis categoria B;

BENEFICII OFERITE

- masina de serviciu;
- telefon de serviciu;
- bonusuri in functie de creanta recuperata;

- distributie de produse KRAFT FOODS in judetele Arges, Braila, Buzau, Dambovita, Prahova