Asistent farmacist

Farmacia Sf. Elena

Job expirat

RESPONSABILITATI

- lucrează sub îndrumarea directă a unui farmacist,
- asigură eliberarea produselor medicamentoase, a celor ce se pot elibera fără prescripție medicală și a celorlalte produse de sănătate,
- participă alături de farmacist la recepția cantitativă și calitativă a medicamentelor,
- respecta drepturile fiecărei persoane la asistența cu medicamente, fără discriminare,
- respecta confidențialitatea asupra tuturor informațiilor ce decurg din serviciile farmaceutice acordate pacientilor in cadrul farmaciei Sfanta Elena.

CERINTE

- respectă regulile de bună practică farmaceutică și codul etic și deontologic al
asistentului,
- se instruieste permanent privind produsele farmaceutice si modul lor de utilizare,
- participă la cursuri de educație profesională continuă
- membru al organizatiilor profesionale de profil,
- se adapteaza modului de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

Oferim un salariu motivant, pe măsura cunoștințelor, implicării și performanțelor, fără presiunea targetului, un mediu de lucru plăcut, într-o echipă bine pregătită, de la care se poate învăța, corectitudine și sprijin în efortul de a crește profesional.

Farmacia Sfanta Elena din Fundulea este o farmacie implicata in promovarea sanatatii in zona atat direct, cat si prin parteneriatul pentru sanatate pe care l-a initiat.
Veti gasi la noi un mediu de lucru dinamic, favorabil imbunatatirii continue a cunostintelor si dezvoltarii personale.