Director Adjunct la Sucursala Calarasi

MKB ROMEXTERRA BANK S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

MKB Romexterra Bank angajeaza Director Adjunct la Sucursala Calarasi.
- Organizeaza, conduce si raspunde de intreaga activitate operativ – contabila si de decontarile din unitate
- Contribuie la eficientizarea activitatii prin urmarirea aplicarii intocmai a reglementarilor bancii, incluzand exercitarea controlului intern
- Atributii de supervizare

CERINTE

Cerintele postului:
- Studii superioare cu profil economic sau studii superioare cu alt profil cu conditia absolvirii unui master sau curs postuniversitar cu profil economic
- Cursuri de analiza financiara
- Cunostinte despre produsele si serviciile bancare, instrumente de plata
- Cunostinte temeinice privind normele si reglementarile BNR si fiscalitate
- Cunostinte operare PC
- Cunostinte de limba engleza – nivel mediu
- Experienta manageriala
- Experienta in domeniul financiar – bancar de minim 2 ani
- Orientare catre client
- Abilitati excelente de comunicare
- Abilitati de vanzare si de negociere
- Gandire analitica
- Rezistenta la stres
- Persoana responsabila, cu initiativa si spirit de echipa

Constituie avantaj:
- Cursuri de management, comunicare, managementul timpului, coaching, leadership, managementul proiectelor.

MKB Romexterra Bank S.A., held in proportion of 55.32% by MKB Bank, the third Hungarian bank, member of BayernLB from Germany.