Consilier Comercial Utilaje Agricole John Deere

IPSO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilităţile Consilierului Comercial Utilaje Agricole sunt:

- Prospectarea pieţei, identificarea de clienţi noi şi fidelizarea celor vechi;
- Prezentarea echipamentelor/ utilajelor agricole potenţialilor clienţi;
- Realizarea ofertelor scrise pentru client;
- Urmărirea si relansarea afacerile in curs, menţinerea la zi a bazei de date cu clienţi;
- Întocmirea dosarelor necesare evaluării clientului pentru a obţine un credit sau un leasing in colaborare cu departamentul de leasing;
- Urmărirea derulării contractului de vânzare;
- Participarea la târgurile locale şi naţionale.

CERINTE

- Studii superioare de specialitate (agronomie, mecanică agricolă, ingineria sistemelor biotehnice);
- Experienţă de minim 2 ani in vânzarea de utilaje agricole;
- Experienţă de lucru în/ cu ferme agricole sau în domeniul agricol;
- Cunoştinţe utilizare PC (MS Office);
- Limba engleză - nivel mediu;
- Permis de conducere –categoria B.

Calităţi:
- Ascultare activă şi comunicare;
- Seriozitate;
- Negociere;
- Iniţiativa şi disponibilitate la deplasări şi la program prelungit.

BENEFICII OFERITE

- Job stabil;
- Cadru de lucru dinamic şi profesionist;
- Posibilitatea formării profesionale in concordantă cu noutătile din domeniu.

IPSO este puternic implantata pe piata din Romania inca din anul 1991.

Alaturi de colaboratorii sai IPSO dezvolta si mentine activa o retea de distributie pentru:

John Deere, Kuhn si Manitou.

Mai mult de 250 de colaboratori asigura distributia si service-ul pentru aceste marci diverse si de renume mondial.

Valorile noastre sunt acelea ale unei intreprinderi familiale aflate in serviciul clientilor sai.

Prin experienta, respect si atitudine pozitiva ne construim viitorul sigur catre care tindem cu totii.