PROIECTANT TIPARE TEXTILE

SC AZERRO 2007 SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

SC AZERRO 2007 SRL, fabrica de confectii textile din sat: Potirnichesti, com:Posta Cilnau, jud: Buzau, angajeaza PROIECTANT TIPARE TEXTILE
Candidatul ideal:

- Studii medii/superioare de specialitate
- Experienta practica in domeniul confectii textile constituie avantaj
- Gandire logica si analitica la efectuarea tiparelor si gradarilor
- Gandire creativa si vedere in spatiu la interpretarea modelelor noi

CERINTE

Responsabilitati:

- Cunostinte de utilizare a sistemului CAD specific industriei textile: Gerber
- Cunostinte de utilizare PC pentru diverse rapoarte in EXCEL, WORD, etc
- Cunostinte medii de engleza, in vederea comunicarii cu clientii externi
- Realizarea de gradari si incadrari, precum si plotare incadrari
- Realizare schita tehnica si tabele de dimensiuni
- Realizare tipar dupa tabelul de dimensiuni
- Introducerea pieselor in model
- Stabilirea consumului de material (metraj)

BENEFICII OFERITE

Oferta:

- Salariu atractiv
- Tichete de masa
- Transport asigurat