Key Account Manager

SC.DAAS IMPEX SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:

• Realizeaza obiectivele de vanzari pe zona alocata
• Realizeaza planul de vanzari stabilit trimestrial si anual
• Răspunde de realizarea planului de vânzări în zona acoperită
• Prezinta si promoveaza direct produsele/serviciile prin realizarea de oferte pentru clientii existenti si cei potentiali
• Mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea lor
• Intocmeste si transmite periodic diverse raportări
• Propune planuri de acţiune în vederea creşterii vânzărilor şi a obţinerii de profit în zonă
• Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a produselor/serviciilor in zona in care actioneaza
• Urmareste incasarea comenzilor/contractelor si face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi

CERINTE

Cerintele postului:

• Experienta in vanzari, preferabil B2B, minim 3 ani
• Abilitati de comunicare si negocire
• Rezistenta la efort si stres
• Competente in luarea deciziilor si asumarea responsabilitatilor
• Studii superioare, economic sau tehnic
• Limba engleza - nivel mediu
• Permis de conducere categoria B
• Cunostinte de operare PC

BENEFICII OFERITE

Beneficii Oferite
o tichete de masa, cadou
o telefon
o laptop
o masina

Vanzare, montaj si servisare echipamente profesionale HoReCa, frig comercial si industrial, shopfitting, rafturi comerciale si industriale, mobilier