JUNIOR WEB DEVELOPER

S.C. TOP GLOBUS CONNECT S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltare site-uri si aplicatii web, individual sau in echipa- mentenanta si administrare proiecte deja existente
- acorda suport tehnic actualilor si potentialilor clienti
- optimizare SEO site-uri, campanii marketing online

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
- cunostinte limbaje de programare: HTML, CSS, PHP, MySQL, Javascript (jQuery)
- reprezinta un avantaj experienta in lucrul cu CMS-uri (nivel incepator – mediu: Wordpress, Joomla, etc.), dar si cunostintele de optimizare SEO si de marketing online
- cunostinte de utilizare Photoshop sau un alt software de grafica (nivel mediu)
- experienta de lucru in domeniul IT, de preferat absolvent facultate de profil IT
- capacitatea de autodezvoltare, de a invata lucruri si tehnologii noi- gandire organizata, capacitatea de a analiza o situatie si a dezvolta algoritmii necesari pentru rezolvarea unei probleme
- capacitati de comunicare, de intelegere si aplicare a sarcinilor acordate

BENEFICII OFERITE

- salariu competitiv, in functie de nivelul de pregatire / experienta profesionala- diverse bonusuri, in functie de performante
- training specializat
- telefon de serviciu
- posibilitati reale de dezvoltare si avansare profesionala, bazate pe dedicatie si responsabilitate-stabilitate si profesionalism, contract de munca pe perioada nedeterminata
- echipa tanara, mediu de lucru placut si modern

Sitto reprezinta brandul unei companii tinere, in plina dezvoltare, dedicata serviciilor si solutiilor IT. Oferim servicii de webdesign profesionale, incepand de la crearea de site-uri de prezentare, magazine online, gazduire web, servicii de design pentru logo-uri, carti de vizita, flyere, servicii promovare site etc. Echipa noastra se bazeaza pe o vasta experienta in domeniul dezvoltarii site-urilor si a aplicatiilor web, de aceea consideram cu tarie ca oamenii pasionati , dedicati si ambitiosi pot contribui semnificativ la succesul unei companii.