Junior administrator IT&C

Glasscorp SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- instaleaza, intretine si coordoneaza activitatea intregului echipament tehnic (calculatoare, imprimanta, copiator, telefoane, fax – centrala telefonica). In cazul in care sunt necesare interventii de specialitate (telefon, fax, centrala telefonica), se ocupa de rezolvarea problemelor in cel mai scurt timp si in conditii optime, luand legatura si cooperand cu firmele prestatoare de servicii;
- tine legatura cu firma furnizoare de Internet pentru a asigura buna desfasurare a activitatii in firma;
- intretine reteaua, sistemul de Internet, dezvolta infrastructura retelei;
- asigura backup-up tuturor datelor/informatiilor din calculatoare;
- implementeaza si intretine software-ul necesar activitatii firmei
- asigura buna functionare hardware/software a retelelor;
- seteaza si configureaza fiecare calculator in parte;
- are obligatia sa respecte programul si sa raspunda prompt la eventualele solicitari, ceea ce implica prezentarea la servici in afara orelor de program, cand este nevoie;
- sa asigure protectie impotriva virusilor, sa instaleze si sa asigure update-ul permanent al programelor antivirus;
- verifica periodic si raspunde de existenta la fiecare post, numai a soft-urilor aprobate de conducere, precum si accesul la Internet;
- prezinta un comportament profesional in timpul zilei de lucru.
- periodic face propuneri de imbunatatire a activitatii prestate
- realizarea de sarcini speciale desemnate/delegate de conducere

CERINTE

Absovent studii medii de specialitate sau studii superioare, experienta minima 1 an in domeniu, limba engleza este mandatorie, cunosterea limbii turce constituie un net avantaj.

BENEFICII OFERITE

Se negociaza in urma interviului.

DESCRIEREA FIRMEI

www.glasscorp.ro