inspector asigurari; agenti de asigurari; consultanti financiari

allianz tiriac asigurari

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti;
- Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei;
- Promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile companiei;
- Prezinta oferta de produse si servicii, consiliaza clientii in alegerea deciziei optime;
- Negocierea contractelor, supervizarea derularii contractelor;
- Realizarea si prezentarea bugetelor estimative catre client;
- Realizarea obiectivelor stabilite de catre companie;
- Intocmirea si prezentarea unui raport periodic al evolutiei portofoliului de clienti.

CERINTE

- Studii medii/universitare
- Cunostinte operare PC
- Capacitate de a lucra in echipa
- Abilitati de comunicare si planificare
- Abilitati de negociere
- Initiativa, perseverenta, dinamism, atitudine pozitiva
- Orientare catre rezultate
- Experienta in domeniul asigurarilor sau al vanzarilor in general reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

- Comisioane si bonusuri avantajoase
- Training si pregatire profesionala la centrul de perfectionare de la Bran
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o companie multinationala
- Sanse reale de promovare

asigurari generale;asigurari de viata;asigurari de sanatate;pensii peivate facultative