Inginer Tehnolog Prelucrari Mecanice - Mizil

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie ce activeaza in productia de utilaje petroliere. Postul este disponibil in orasul Mizil.

- Elaborarea tehnologiilor necesare in conformitate cu cerintele prevazute de departamentul de cercetare – dezvoltare si / sau cu cele din programul de fabricatie;
- Atribuirea codurilor pentru toate componentele tehnologice necesare procesului de fabricatie: materii prime, materiale si echipamente aprovizionate, SDV-uri, masini-unelte, procese tehnologice;
- Respectarea cerintelor din desenele tehnice, a specificatiilor, a planurilor de operatii, a programelor in functie de fiecare masina in parte;
- Mentinerea sub control a tuturor proceselor incluse in sistemul calitatii;
- Oferirea suportului necesar pentru identificarea si punerea in aplicare a noilor tehnologii;
- Colaborarea cu departamentele de productie de cercetare – dezvoltare in vederea rezolvarii problemelor de fabricatie;

CERINTE

- Studii superioare finalizate ( de preferat intr-unul din domeniile: mecanic, utilaj tehnologic, constructii de masini);
- Minim 3 ani experienta intr-un post similar;
- Cunostinte solide referitoare la: desen tehnic, tolerante dimensionale, bazari, centrari, instrumente de masurare si control;
- Experienta in utilizarea tehnologiilor noi pentru operare CNC-uri;
- Cunostinte despre proiectarea si executia de SDV-uri;
- Bune cunostinte de limba engleza;

BENEFICII OFERITE

- Posibilitate de dezvoltare profesionala;
- Pachet salarial motivant;

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANY DESCRIPTION:

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.