EXPERT informare, consiliere, orientare ocupationala, in proiectul POSDRU ID 135283: “TURAL – Actiuni de ocupare pentru resursele umane din mediul rural”

SC Excel Lis SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizarea de sedinte de informare, consiliere si orientare profesionala, individuale si de grup in vederea orientarii persoanelor din grupul tinta catre ocupatii din domeniul turismului, artizanatului si mestesugurilor traditionale;
Realizarea de instrumente profesionale necesare activitatii conform metodologiei prevazute in proiect;
Aplicarea instrumentelor profesionale conform metodologiei prevazute in proiect;
Realizarea de rapoarte conform cerintelor;
Deplasarea in comunitatile rurale in care se afla grupul – tinta (persoane din mediul rural interesate sa se inscrie intr-un program de formare profesionala continua si/sau aflate in cautarea unui loc de munca).

Durata contractului: 3 – 6 luni (in perioada august 2014 – februarie 2015).

CERINTE

Absolvent facultate in domeniul stiintelor sociale (preferabil cu diploma de Master intr-o specialitate relevanta);
Minim 5 ani experienta in activitati de: informare profesionala, consiliere si orientare ocupationala, mediere pe piata muncii;
Disponibilitate pentru deplasari in interes de serviciu, in judetele: Arges, Prahova, Dambovita, Valcea, Gorj, Mehedinti, Vrancea, Buzau, Tulcea, Braila, Constanta, Neamţ, Suceava, Iasi, Botosani, Bistrita, Cluj-Napoca, Maramures, Satu Mare; nu este obligatoriu domicilliul in orasul resedinta de judet;
Spirit de echipa, sociabilitate, asertivitate;
Preferabil, permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:
Salariu motivant, plata in raport cu numarul de ore lucrate;
Echipa tanara si motivata, cu experienta in implementarea proiectelor POSDRU.
Nota: cheltuielile de deplasare se deconteaza.