Expert Contabil

POLARA

Job expirat

RESPONSABILITATI

AGENTIE DE MUNCA TEMPORARA angajeaza pentru clientul sau, importanta companie multinationala, expert contabil pentru punctul de lucru din Buzau.

CERINTE

Studii:
Studii superioare finalizate in domeniul economic
Competente:
• Cunoasterea la nivel de expert a structurii de contabilitate sintetica si analitica (costuri, produse, comenzi)
• Cunoasterea sistemului de gestiune (stocuri, intrari-iesiri)
• Pregatirea si analizarea rapoartelor financiare lunare si semestriale (buget, statistici de vanzari)
Cunostinte informatice:
• O foarte buna cunoastere a pachetelor office (in special Excel si Acces)
• Cunoasterea proceselor ERP ale ciclului activ (comenzi, facturi,registre)si a ciclului pasiv
Experinta:
• Experienta in domeniul de audit financiar de 2-3 ani
Altele:
• Cunostinte de limba engleza sau italiana la nivel mediu
• O foarte buna cunoastere a legislatiei in vigoare
• Autorizare CECCAR ca expert contabil

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Mediu de lucru dinamic si placut
Echipa formata din specialisti cu experienta internationala

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de munca temporara