Dispecer Transport Auto

ADD VALUE SERV

Job expirat

RESPONSABILITATI

General:
- Asigurarea necesarului de autovehicole pentru achizitia si livrarea produselor
- Implementarea politicilor si practicilor de comanda de transport la nivel centralizat
- Masurarea, supervizarea si maximizarea performantelor privind asigurarea necesarului de autovehicole de transport in conformitate cu obiectivele companiei
- Controlul centralizat al costurilor si conditiilor de transport
Specific
- Raspunde de contractarea furnizorilor de servicii (transport auto), negociaza, urmareste si implementeaza conditiile contractuale stabilite de companie
- Analiza periodica a pietei si a furnizorilor de servicii-transport auto (actuali si potentiali), comparatii de preturi, evaluari calitative ale serviciilor contractate
- Intocmeste rapoarte si analize periodice (lunare, trimestriale, anuale) ale activitatii si cheltuielilor de transport auto
- Informeaza solicitantii serviciilor de transport auto/ responsabilii de buget si urmareste pana la finalizare comenzile de transport auto care ii revin
- Verifica modul de facturare si traseele stabilite, documentele justificative, incadrarea in tarifele negociate (contractate)
- Raspunde de corectitudinea datelor privind facturarea (tarife, distante, acte justificative predare produse) pentru transporturile auto
- Urmareste incadrarea in termenele de plata pentru serviciile acceptate si face propunerile de plata in conformitate cu politica companiei
- Asigura concordanta dintre comenzile de transport auto si serviciile de transport auto comandate
- Respecta politicile de comanda si executie pentru transport auto stabilite la nivel de companie
- Intretine bazele de date din sistemul de gestiune utilizat

CERINTE

1. Studii (medii/ superioare, profil)
- Studii medii/superioare cu profil tehnic sau economic

2. Experien¿a în domeniu (sau pe un post similar)
- Minim 1 an pe un post similar

3. Abilit¿¿i
- de comunicare
- de negociere
- ini¿iativ¿
- responsabilitate
- integritate
- de lucru in echipa
- de organizare

6. Cuno¿tin¿e PC:
- MS Office, ERP

7. Permis de conducere:
- Categorie: B
- Vechime: 1 an

BENEFICII OFERITE

Trimite CV cu poza si asteptari salariale pentru a avea sansa de a afla mai multe despre aceasta oportunitate de angajare. Doar persoanele selectate vor fi contactate in urmatoarele 4 saptamani.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare, training si consultanta in marketing si vanzari
www.addvalue.ro