Contabil Sef

DIMA CONSULTING GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

raspunde de intreaga activitate financiar – contabila a societatii;
organizeaza si asigura desfasurarea ritmica a operatiunilor de decontare cu furnizorii si clientii;
organizeaza si asigura evidenta si efectuarea platilor care constituie obligatia societatii comerciale fat¿ de bugetul de stat si terti;
raspunde de publicarea si pastrarea informatiilor cu privire la situatia patrimoniala si rezultatele obtinute;
organizeaza si raspunde de efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor contabile privind fondurile fixe, mijloacele circulante, datorii, cheltuieli, venituri si altele;
asigura si urmareste respectarea prevederilor din sistemul de asigurare a calit¿¿ii specifice activitatii financiare;
organizeaza si urmareste înregistrarile contabile conform planului de conturi si raspunde de corectitudinea acestora;
organizeaza intocmirea la termen a balan¿elor de verificare pentru conturile analitice si sintetice;
raspunde de realizarea sarcinilor trasate de societatea de audit intern si financiar;
propune sanctiuni contraventionale in cazul abaterilor de la disciplina financiara;
raspunde de mentinerea permanenta a capacitatii de plata a societatii ;
asigura efectuarea inventarierii patrimoniului si informeaz¿ directorul economic cu rezultatele inventarierii si m¿surile propuse pentru îmbunatatirea gestionarii patrimoniului societatii s.a.

CERINTE

- cunostinte foarte bune de contabilitate general¿ (exclusiv bugetar¿), contabilitate de gestiune, legisla¿ia fiscal¿ în vigoare, legisla¿ia societ¿¿ilor comerciale, standarde interna¿ionale de contabilitate,
- limba engleza nivel conversational prezinta un avantaj,
- operare PC - pachetul Office si softuri / soft contabil,
- studii superioare economice,
- experienta pe o pozitie similara min 2 ani.

DIMA CONSULTING GROUP, specializata in consultanta in resurse umane, marketing, management si turism este o organizatie orientata spre satisfacerea nevoilor curente si viitoare ale clientilor ei, prin servicii de inalta calitate.

Firma intelege sa fructifice toate oportunitatile care se ivesc pentru satisfacerea clientilor ei, urmarind optimizarea raportului calitate-pret, relatia cu clientii si atitudinea fata de acestia. De asemenea, principalul obiectiv il reprezinta realizarea la termen a contractelor, promtitudine si calitate ridicata prin costuri scazute.