Consilier vanzari piese auto

VIOSTAR COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- preia comenzile clientilor
- identifica piesele necesare in programele specializate pentru piese auto
- gestioneaza clientii companiei
- atragerea de clienti noi
- alte activitati specifice postului de reprezentant vanzari

CERINTE

- experienta in domeniu auto si cunosterea principiilor de functionare ale unui autovehicul
- cunostinte bune in folosirea calculatorului
- abilitati de atragere clienti noi
- limba straina la nivel conversational
- permis de conducere

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant
- bonus din vanzari
- contract de munca
- alte bonusuri specifice postului
Oferta va fi completata dupa interviu in functie de experienta si cunostintele candidatului.

Infiintata in 1995, Sc. Viostar Com Srl., are o experienta de peste 15 ani in domeniu, asigurand mentinerea in stare de functionare a autovehiculelor prin executarea cu profesionalism a operatiunilor de vulcanizare a anvelopelor si/sau a camerelor de aer precum si a altor operatiuni aferente.

Un pas important pentru firma noastra la reprezentat semnarea in 2009 a unui contract de reprezentanta cu Bridgestone Romania, firma nostra devenind astfel primul service roti autorizat pentru turisme, din Romania in cadrul familiei Bridgestone, iar in 2010 s-a semnat cel de-al doilea contract de reprezentanta Truck Point Bridgestone pentru camioane.

In 2004 incepem colaborarea cu doua firme straine, din Belgia si din Olanda , de la care si astazi achizitionam anvelope.