Consilier Juridic - Buzau

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Întocmeşte sesizări penale şi ţine permanent legătura cu organele de cercetare penală, poliţie, parchet, DNA, etc.;
- Reprezintă interesele societăţii în cauzele penale aflate în instrumentare la organele de cercetare penală, parchet, DNA, etc.;
- Informează conducerea societăţii cu privire la stadiul cercetărilor în dosarele penale;
- Sesizează apariţia de acte normative noi în domeniul dreptului penal, care au incidenţă cu activitatea societăţii;
- Avizează actele de cercetare disciplinară ale salariaţilor care au săvârşit fapte penale, în vederea stabilirii sub aspectul răspunderii vinovăţiei disciplinare prevăzute de dreptul muncii;
- Asigură întocmirea corectă şi la termenele stabilite a tuturor documentelor specifice domeniului său de activitate şi respectă circuitul informaţional şi circulaţia documentelor, conform prevederilor legale şi a dispoziţiilor conducerii societăţii;
- In cazul relocarii se ofera apartament de serviciu si salariu atractiv.

CERINTE

- Licenţiat al unei facultăţi de drept;
- Experienta pe drept fiscal - obligatorie, inclusiv reprezentare in instanta;
- Experienţă de minimum 3 ani în activitatea juridică şi capacitate de a rezolva probleme de ordin juridic în cazurile şi situaţiile încredinţate spre rezolvare, în calitate de reprezentant al societăţii;
- Experienta pe proceduri de insolventa este un anvantaj;
- Aptitudini necesare de a realiza o bună colaborare cu salariaţii direcţiilor, serviciilor, birourilor societăţii;

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANY DESCRIPTION:

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.