Asistent de farmacie si Farmacist cu aviz de libera practica

SC MAZARO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coordoneaza si organizeaza activitatea in farmacie;
• Gestioneaza eficient stocurile de produse farmaceutice;
• Efectueaza comenzi catre furnizori;
• Urmareste termenul de valabilitate al produselor din farmacie;
• Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
• Elibereaza si taxeaza retetele compensate si gratuite;
• Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre eventualele riscuri si efecte adverse;
• Ofera asistenta de specialitate pacientilor care se prezinta in farmacie fara prescriptie medicala;

CERINTE

• Studii de specialitate finalizate;
• Certificat de membru avizat pe anul in curs;
• Cunostinte de Microsoft Office;
• Persoana proactiva;

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial: Asistent de farmacie - 2000 lei NET;
Farmacist: se negociaza in urma interviului;

• Masina de serviciu;
• Desfasurarea activiitatii intr-un mediu de lucru placut si foarte activ;
• Pregatire profesionala sustinuta prin training-uri si informatii de specialitate;
• Decontarea politelor de malpraxis si a cotizatiei de membru;
• Oportunitati de dezvoltare profesionala si promovare;

Companie dinamica, aflata in continua expansiune, formata din personal tanar, exuberant si motivat.