Agent vanzari

sc petrisor srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitati principale:
* administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti si de furnizori autohtoni si straini;
*prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
*urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
*participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora.
Sarcini si indatoriri specifice:
*stabileste si participa la intalnirile cu clientii si/sau cu furnizorii;
*intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor;
redacteaza rapoartele si procesele-verbale dupa intalniri;
*intocmeste documentele comerciale;
* inregistreaza la zi miscarile de stocuri in fisele de magazie si le preda departamentului contabilitate.
Responsabilitati ale postului:
*raspunde pentru calitatea aprovizionarii clientilor;
*raspunde de urmarirea incasarii sumelor datorate de catre clienti si de transmiterea documentelor de vanzare;
*este responsabil de intocmirea documentelor de transport-marfa conform normativelor;
*raspunde pentru modul in care se elibereaza marfa (doar pe baza documentelor fiscale).
Autoritatea postului:
*participa activ la planificarea si implementarea strategiei de vanzari;
*asista directorul comercial la intalniri si negocieri;
urmareste derularea si finalizarea contractelor.

CERINTE

* studii superioare de specialitate constituie avantaj
* experienta de minim 2 ani intr-un post similar din vanzari constituie avantaj
* capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ, capacitate rapida de decizie;
* personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
* fara obligatii personale majore (studii in desfasurare, probleme personale consumatoare psihic, alte activitati profesionale paralele etc.);

BENEFICII OFERITE

*salariu fix+grila avantajoasa de salarizare
*autoturism+telefon de servici
*alte bonusuri

Sc Petrisor srl. este o companie de renume in domeniul distributiei de produse alimentare si nealimentare. Infiintata in anul 1991, compania si-a desfasurat activitatea in mod competent, serios si profesionist, confirmandu-si astfel pozitia de lider pe piata romaneasca.