Persoana suport activitati Centrul de zi – Sipote sat Buda comuna Blăgești, județul Bacău

UAT BLĂGEȘTI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana suport activitati din centrul de zi asigura curatenia centrului, asezarea mobilierului in functie de activitatile planificate si se implica in asigurarea hranei copiilor în acord cu standardele în domeniu şi cu planul de acţiune al proiectului

CERINTE

• asigură curățenia și igienizarea spațiilor centrului de zi;
• asigură temperatura optima în sălile în care funcționează centrului de zi;
• se implică în asigurarea hranei copiilor;
• reciclează deșeurile rezultate după fiecare zi de activitate;
• păstrează în condiții optime inventarul centrului de zi;
• raportează lunar coocrdonatorului activitățile desfășurate în cadrul centrului de zi;
• asigură supravegherea pe timpul derulării activităţilor cu copiii;
• însoţeşte copiii la activităţi extraşcolare, în excursii ;
• practică în mod constant un comportament blând, evitând folosirea pedepselor de orice fel; are permanent o atitudine non-discriminatorie;
• organizează şi amenajează spaţiul educaţional, inclusiv cu implicarea copiilor;
• menţine o relaţie deschisă cu părinţii / reprezentanţii legali ai copiilor;
• verifică permanent spaţiul centrului de zi şi materialele puse la dispoziţia copiilor cu prilejul activităţilor instructiv-educative, în vederea prevenirii unor accidente sau evenimente neprevăzute;
• sprijină voluntarii în desfăşurarea activităţilor de timp liber şi socializare adresate copiilor beneficiari şi părinţilor lor;

BENEFICII OFERITE

• Studii medii;
• Bun cunoscător al procedurilor de igienizare a spațiilor școlare;
• Bun cunoscător al procedurilor de reciclare a materialelor refolosibile;
• Cel puţin 1 an de experienţă relevantă în lucrul cu copii şi familii dezavantajate;
• Empatie si motivaţie interioară puternică pentru a lucra cu copii şi familii în situaţii de risc;
• Bune abilităţi de comunicare;
• Simţ de răspundere şi iniţiativă;
• Bun organizator;
• Capabil să îşi gestioneze eficient timpul şi să lucreze sub presiune;
• Om de echipă, orientat către rezolvarea de probleme.
Organizaţia oferă posibilitatea de a lucra, în cadrul unui proiect-pilot, pentru o idee generoasă pusă în slujba copiilor şi familiilor în dificultate și un salariu adecvat funcţiei.

Acest post este pe perioadă determinată iar programul de lucru este de 6 ore pe zi, după-amiaza!

Aplicaţi acum!
Persoanele interesate sunt rugate să trimită CV şi scrisoare de intenţie pe adresa de e-mail primaria_blagesti@yahoo.com până cel târziu la data de 4 aprilie 2015. Pentru alte detalii sunaţi la telefon 0234268010

Vă rugăm să precizaţi faptul că aplicaţi pentru postul “Persoana suport activitati centru de zi Sipote - sat Buda comuna Blăgești”.

Numai candidaţii selectaţi vor fi contactaţi în vederea participării la interviu!

Unitatea administrativ teritoriala - Comuna Blăgești judetul Bacău