Graphic Designer

Studiourile Media PRO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Concepe imaginea produselor companiei
- Concepe grafic diverse materiale promotionale (afise, pliante, brosuri, mape de prezentare, cataloage produse etc) pentru diferite evenimente si produse
- Ilustreaza grafic si vizual proiectele incredintate
- Executa crearea de layout-uri
- Realizeaza verificarea tehnica si optimizarea machetelor in vederea tiparirii sau publicarii lor
- Efectueaza procesari tehnice, scanare si prelucrare de imagini
- Realizeaza pregatirea tehnica si grafica conform parametrilor de productie ceruti
- Executa corecturile pana la datele limita stabilite
- Propune proiecte de dezvoltare web-site
- Intocmeste periodic calendarul de activitati postului
- Realizeaza raportari privind activitatea desfasurata

CERINTE

- studii medii/superioare
- experienta de minim 1 an pe un post similar
- cunostinte avansate de programe de grafica (Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator, Adobe Indesign si/sau similare: Freehand, Corel Draw, QuarkXPress)

BENEFICII OFERITE

- transport asigurat

DESCRIEREA FIRMEI

productie de film si emisiuni TV