Contabil Sef

MediaPro Pictures

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizeaza, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii, in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
Raspunde de intocmirea Bilantului contabil al societatii, semestrial si anual;
Raspunde de elaborarea balantei de verificare, la termenele stabilite de legislatia in vigoare;
Raspunde de consemnarea corecta si la timp, in scris, in momentul efectuarii ei, in documente justificative a oricarei operatii care afecteaza patrimoniul societatii si de inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative, in conformitate cu prevederile legale in vigoare;
Raspunde de stabilirea corecta a documentelor care se intocmesc si de circuitul lor in cadrul societatii, semneaza si raspunde de realitatea datelor trecute in acestea;
Raspunde de efectuarea inventarierii generale a patrimoniului la inceputul activitatii, cel putin odata pe an, pe parcursul functionarii sale, in orice situatii prevazute de lege si de cite ori Directorul General al societatii o cere;
Raspunde de evidenta formularelor cu regim special; organizeaza controlul asupra operatiilor patrimoniale;
Raspunde de respectarea disciplinei de casa, a regulamentului operational de casa si a celorlalte dispozitii privind operatiunile cu numerar, efectuand personal sau prin alta persoana imputernicita, cel putin lunar si inopinant controlul casieriei, atat sub aspectul existentei faptice a valorilor banesti, cat si sub aspectul securitatii acestora;
Raspunde indeplinirea la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si terti, in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
Raspunde de eficienta si calitatea lucrarilor executate in cadrul serviciului la termenele stabilite prin reglementari interne sau prin alte acte normative;
Raspunde de buna pregatire profesionala a salariatilor din subordine si propune masuri pentru perfectionarea cunostintelor acestora;
Raspunde de indeplinirea oricaror altor sarcini prevazute de Legea contabilitatii 82/1991, de regulamentul de aplicare a acesteia, precum si de celelalte reglementari legale in vigoare, pe linie economica si financiar-contabila.

CERINTE

Studii superioare economice;
Cunostinte foarte bune de operare PC, precum si de operare in programul Scala;
O buna cunoastere a legislatiei financiar contabile si fiscale;
Experienta de mimimum 5 ani pe o pozitie similara;
Limba engleza nivel avansat;
Acreditare CECCAR;
Persoana amabila, calma, foarte ordonata;
Bune abilitati de comunicare si relationare;
Capacitate sporita de lucru cu termene limita.

MediaPro Pictures este cea mai mare companie de productie de film din Romania, parte a MediaPro Entertainment, alaturi de altele din Cehia, Croatia, Slovacia, Slovenia, Bulgaria.
Din 2009, MediaPro Entertainment face parte din grupul CME (Central European Media), o companie de media si divertisment integrata vertical, care opereaza companii de broadcasting, internet si continut TV, lideri pe segmentele lor in cele 6 state enumerate mai devreme, care, impreuna, aduna un public de peste 50 de milioane de persoane.
Experienta pe care MediaPro Pictures a acumulat-o in productia de film a fost rasplatita in 2007 cu premiul “Un certain regard” in cadrul Festivalului de Film de la Cannes pentru “California Dreamin’ (Nesfarsit)”. In acelasi an, MediaPro Pictures a devenit prima casa de productie din Romania care a produs un lungmetraj pentru piata americana – “Fire and Ice” realizat pentru SCI FI Channel.
In ceea ce priveste productiile de televiziune, ne mandrim cu sitcomurile produse pentru PRO TV (cum ar fi „La Bloc” sau „Cu un pas inainte”) si serialele pentru Acasa TV (de la „Numai Iubirea” in 2004, pana la cea mai recenta, „Iubire si onoare”).