Wordpress PHP Developer

Quick Panda

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cerinte:
- cunostinte avansate JavaScript.
- cunostinte avansate de PHP.
- cunoastere excelenta a platformei Wordpress (in special crearea de teme custom).
- capacitatea de a respecta termene limita.
- pasiune, ambitie si motivare profesionala.
- capacitatea de a utiliza limba engleza, atat in scris cat si conversational, la un nivel cel putin mediu.

CERINTE

Reprezina un avantaj, unul dintre urmatoarele:
- cunosinte in ceea ce priveste design-ul de tip responsive (in special, lucrul cu libraria Modernizr).
- cunostinte in ceea ce priveste lucrul cu Git / SVN.
- cunostinte in ceea ce priveste un task runner ( preferabil, Grunt).
- cunostinte in ceea ce priveste un dependency manager (preferabil, Composer).
- cunostinte in ceea ce priveste lucrul cu Backbone.JS.
- cunostinte in ceea ce priveste unit testing-ul.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv.
- Program de lucru flexibil - se poate lucra si de acasa.
- Posibilitate lucru part-time.
- Locatie aflata la 5 minute de statia de metrou Eroilor.
- Mediu de lucru placut.

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie web-design.