Webmaster

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Domeniul de activitate: marketing - online
Obiectiv post: Actualizarea site-ului institutional si coordonarea tuturor actorilor implicati in evolutiile si actualizarile acestuia

Responsabilitati principale:

- Modificarea de pagini si domenii in site
- Mentinerea legaturii cu compania care a dezvoltat site-ul si supervizarea activitatii acesteia, precum si semnalarea oricaror defectiuni sau deficiente in functionarea site-ului si asigurarea remedierii rapide a acestora
- Copywriting pentru textele de pe site
- Identificare de noi oportunitati de transformare a site-ului institutional intr-un vector activ de comunicare
- Realizarea de campanii de promovare prin internet a produselor si serviciilor oferite de BRD
- Stabilirea de legaturi (schimburi intre site-ul BRD si alte site-uri)
- Urmareste si evalueaza performanta si eficienta campaniilor on-line
- Dezvolta campanii de promovare on-line in vederea sustinerii actiunilor comerciale si contribuie la atingerea obiectivelor de marketing si comunicare
- Monitorizeaza si analizeaza site-urile si actiunile de comunicare on-line ale concurentei
- Identifica si recomanda solutii de imbunatatire a continutului si organizarii site-ului si a modalitatilor de promovare on-line a produselor bancii

CERINTE

Experienta profesionala:

- Experienta in domeniul on-line: tehnici de comunicare Internet, elaborare si implementare proiecte on-line
- Cunostinte de securitate aplicatii web
- Experienta in utilizarea HTML, JavaScript, SQL, PHP etc
- Cunoastere a domeniului financiar / bancar si a produselor specifice

Profilul candidatului:
- Studii superioare ;
- Bune cunostinte de engleză si / sau franceza ;
- Abilitati excelente de comunicare verbala si scrisa ;
- Abilitati de relationare, spirit de echipa ;
- Respectarea termenelor ;
- Capacitatea de a derula in paralel proiecte multiple;

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatii de dezvoltare a unei cariere intr-o companie solida si dinamica
- Pachet salarial motivant.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.