Webmaster

Agentia Banner SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam webmaster -specialist SEO si daca tu indeplinesti cerintele de mai jos, esti omul potrivit pentru a fi coleg cu noi si te asteptam sa ne uimesti:

CERINTE

-Ai cunostinte si experienta in domeniul SEO (Search Engine Optimization) & SEM (Search Engine Marketing);
-Stii sa dezvolte strategii de SEO cu impact durabil;
- Poti sa faca optimizare on-page, copywriting si link building ( mesaje publicitare si oferte pe site-uri, directoare, postarea de anunturi); aplicarea tehnicilor de promovare online;
- Ai experienta in folosirea instrumentelor de keyword research, link analysis, analiza de trafic si pozitionare in motoare de cautare;
- Esti bun cunoscator al mediului online (social media, blogging, Facebook, Twitter);
- Ai experienta in folosirea instrumentelor de analiza trafic - Google Analytics;

Daca ai cunostinte de baza HTML, JavaScript si CSS, ai un avantaj de partea ta si daca ai mai si lucrat in cadrul unui comparator ai un as in maneca!

Compania noastra actioneaza pe piata comertului online, punand la dispozitia magazinelor online o platforma de promovare