Webdesigner - Photoshop, Illustrator, Flash, Dreamweaver

Holosfind Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Creare identitate vizuala (logo/sigla/corporate ID)
- Design site web, experienta de lucu in implementarea elementelor grafice (imagini +CSS) in diferite platforme de tip CMS
- Creare bannere web si layout (diferite formate utilizand tehnologii variate).

CERINTE

- Absolvent studii superioare
- Abilitati artistice si de design creativ deosebite si experienta minim 3 ani
- Riguros, autonom si perseverent
- « Ochi critic » si orientat spre imbunatatirea proceselor (usability, user-friendly)
- Limba franceza-nivel mediu/avansat (nu este obligatoriu insa constituie un avantaj)
- Cunostinte in ceea ce priveste Photoshop, (sau Photoimpact) Dreamweaver (cunostinte solide), Power Point, Word, Photoshop, Illustrator, Flash
- Tehnologii utilizate pentru implementarea web-designului: HTML + CSS (nivel excelent).
- Cunostinte si experienta in utilizarea CMS-urilor (Joomla, Prestashop, Wordpress, Magentos, etc)
- Portofoliu relevant

HOLOSFIND Software este filiala societatii HOLOSFIND, lider pe piata europeana in domeniul marketingului digital online,societate cotata la Bursa (Alternext NYSE Euronext Paris (cod: ALREF, cod ISIN: FR0010446765)
Compania este recunoscuta pe piata din Europa ca leader pentru furnizarea de servicii marketing digital 360 grade.