Web Optimizer

Holosfind Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

Departament : IT-Tehnic/Web
Localizare : Bucuresti
ZILE/ORE : Full Time (L-V, 9-18).

Creati si dezvoltati tehnologii web pentru optimizarea site-urilor pentru motoarele de cautare.
Lucru pentru o societate performanta si experimentata specializata in tehnologii web.

CERINTE

Diploma de absolvire a Facultatii de Informatica / Matematica sau intr-un domeniu apropiat . Pot aplica si studenti, preferabil an terminal...

Cunostinte in ceea ce priveste :

- cunostinte HTML, XHTML, PHP, ASP, CSS
- notiuni despre functionarea CMS
- Functionarea MOTOARELOR DE CAUTARE (cunostinte foarte solide)
- PROTOCOALELE SI RETELELE DE INTERNET (routing, tracing, DNS, NS, TCP/IP)
- ADMINISTRARE DE SERVER (Win 2003 + servere Unix - constituie un avantaj)
- BAZE DE DATE (cunostinte solide in ceea ce priveste tehnologiile utilizate pentru site-urile web, PHP, MySQL, etc.)
- Macromedia Dreamweaver (cunostinte solide)
- APACHE sau IIS(bazele functionarii unui web server – nu este obligatoriu, dar constituie un avantaj)

Este necesara o foarte buna cunoastere a limbii engleze, intelegerea limbii franceze ar fi un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Salariu: oportunitati excelente in functie de performante.

Daca sunteti interesati, va rugam sa ne trimiteti CV-ul dumneavoastra la adresa codrutar@holosfind.com sau puteti aplica online.

HOLOSFIND Software este filiala societatii HOLOSFIND, lider pe piata europeana in domeniul marketingului digital online,societate cotata la Bursa (Alternext NYSE Euronext Paris (cod: ALREF, cod ISIN: FR0010446765)
Compania este recunoscuta pe piata din Europa ca leader pentru furnizarea de servicii marketing digital 360 grade.