Web Graphic Designer Pitesti

BIJUTERIA TEILOR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Face parte din echipa de marketing dinPitesti (full time position)

Conceptia structurii şi interfeţei grafice ale website-lui, blog-lui, paginii facebook si aplicatiilor mobile
Propune conceptul de design web, layout-uri, design catalog produse, bannere, animatii, newsletter pe baza brief-ului creativ

Actualizarea layout-urilor si materialelor grafice
Se implica in procesul de documentare si creatie

CERINTE

Pasiune pentru web design
Adobe Photoshop(nivel avansat) Adobe Illustrator(nivel avansat) InDesign, Flash si ActionScript (nivel mediu, pentru crearea de bannere si diferite animatii);
Cunostinte HTML si CSS
Experienta obligatorie si dovedita in realizarea de layout-uri web (min 2 ani)
Prelucrare imagini
Simt artistic si creativ bine dezvoltat;
Spirit de observatie, curios, atentie la detalii
Cunostinte excelente de comunicare vizuala (compozitie, cromatica, echilibru)
Design 3 D constitue un avantaj
Portofoliu de lucrari reprezentative

BENEFICII OFERITE

Salariu fix in functie de experienta (2500-3000 lei net/luna)

Bonus pe baza de performanta
Mediu de lucru placut intr-un cadru profesionist, tanar si competitiv
Oportunitatea de a participa activ la dezvoltarea campaniilor de comunicare