Web Grafic & Layout Designer

SC Smart Web Impact SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul implica crearea de layout-uri in baza unor brief-uri de creatie. In baza unui brief de creatie, designer-ul va trebui sa creeze layout-uri grafice pentru paginile care alcatuiesc website-ul. Layout-ul creat va fi aprobat de catre client, insa se lucreaza fara contact direct cu acestia.

Jobul presupune participarea activa la sedintele de brainstorming, colaborarea stransa cu managerul de proiect in scopul intelegerii conceptului creativ si exprimarea acestuia cat mai fluent prin intermediul materialelor create.

CERINTE

Cerinte obligatorii:

- bun cunoscator al unui program de specialitate (minim Adobe Photoshop).
- cunostinte medii de limba engleza
- simt artistic si creativ, capacitatea de a invata si aplica noi cunostinte in domeniul designului web;
- capacitate de analiza si sinteza
- experienta ca web designer de minim 1 an (freelancer/proiecte individuale/ angajat)
- portofoliu de lucrari (cerinta obligatorie - proba eliminatorie)
- capabil sa lucreze sub presiunea termenelor limita
- capacitate de a comunica idei de design vizual si verbal catre persoanele interesate

Prezinta un avantaj:
- cunostinte de XHTML, CSS, Javascript, jQuery, SEO / SEM

Candidatii selectati pentru interviu vor da un scurt test si o proba practica contra-timp. Timp estimat al interviului: 90min.

BENEFICII OFERITE

Remuneratie in functie de performante
Bonusuri de proiect
Carte de munca

Companie axata pe livrarea solutiilor web personalizate si obtinerea de rezultate pentru clientii nostrii. Sub deviza think big, start small, instruim clientii in dezvoltarea de solutii web personalizate si nu vindem site-uri gratuite la supra pret. Gama noastra de servicii este extrem de variata, realizam aplicatii online diversificate si, cel mai important, personalizate conform cerintei clientului.