Web developer - programator web

S.C. Dualvalcost Solution S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- dezvoltarea unor site-uri de prezentare si magazine online din diverse domenii de activitate;
- actualizarea unor site-uri web existente (imagini, texte de prezentare, harta, formular de contact etc.)
- dezvoltare module sau componete specifice
- respectarea deadline-urilor

Programul de lucuru este flexibil fara specificatii cu privire la intervalul orar lucrat sau cu privire la numarul zilnic de ore.

CERINTE

- cunostinte PHP, MySQL, HTML, CSS, Javascript, Ajax;
- limba engleza nivel mediu sau avansat.
- portofoliu
- cunostintele S.E.O. (search engine optimization) reprezinta un avantaj
- bun cunoscator al platformelor CMS ( Joomla, Drupal, OpenCart, Prestashop, Magento)
- simt artistic dezvoltat si creativitate
- capacitate de finalizare a proiectelor in termenul stabilit
- experienta cu framework-uri PHP : Code Igniter si Cake PHP constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

- onorariu fix pe proiect sau salariu;
- bonusuri de performanta;
- program flexibil;
- posibilitatea de a lucra de acasa;
- posibilitatea de promovare in timp
- contract de munca sau contract de prestari servicii

Dualvalcost Solution este o companie de web design si consultanta IT ce se adreseaza atat persoanelor fizice cat si juridice, oferind servicii profesionale in realizarea siteurilor web profesionale si promovare online