Web Developer / Programator PHP (Junior / Senior)

SC SOMA SOCIAL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Echipa Soma Social se mărește! Avem nevoie de specialiști care cunosc bine platforma Wordpress, un pic de PHP și niște HTML. Dacă vrei să faci parte din echipa noastră de developeri trebuie să ai habar despre:

- dezvoltarea unui site după specificații folosind Wordpress, teme și plugin-uri;
- modificarea de layout-uri după un design, adaptarea aspectului componentelor de interfață (UI);
- transformarea unui design (de obicei Photoshop - psd) într-o pagină web funcțională folosind HTML, CSS și Javascript;
- experiența cu administrarea site-urilor Wordpress (cPanel);
- dezvoltarea de magazine virtuale cu WooCommerce, PrestaShop sau Shopify;
- estimarea cât mai precisă a timpului necesar pentru terminarea sarcinilor;
- atenție la detalii.

CERINTE

Trebuie să te avertizăm de pe acum că ne vom fi cu adevărat impresionați dacă setul tău de abilități include și:

- să fii familiar cu JavaScript, jQuery și AJAX;
- să știi cum să codezi în echipă și să te descurci cu Git;
- să știi să dezvolți site-uri responsive și compatibile cu majoritatea browserelor folosite;
- un pic de CSS3 și HTML5;
- prototiparea în HTML funcțional a elementelor de UI;
- creativitate și inventivitate.

BENEFICII OFERITE

- bonuri de masa