Web developer / Programator

Reap Development

Job expirat

RESPONSABILITATI

- transpunerea cerintelor in elemente concrete;
- capacitate de a oferi sugestii si a adauga valoare fiecarui proiect;
- dezvoltare de website-uri si aplicatii web de la 0 sau folosind framework-uri precum Zend, CodeIgniter sau Symphony, cat si si implemantare pe CMS-uri precum Wordpress, PrestaShop, Magento, osCommerce, Joomla etc.
- backend si frontend development pentru website-uri si aplicatii web;
- implementare de frontend-uri cat mai interactive, intuitive si atragatoare pentru website-uri si aplicatii web;
- dezvoltare de backend logic, robust, scalabil, ergonomic si reutilizabil;
- respectarea termenelor limita;

CERINTE

- html / css - html5 / css3 - mediu/avnsat
- javascript / jquery (obligatoriu framework-uri de JavaScript precum jQuery sau MooTools macar la nivel de customizare scripturi existente) - mediu;
- php / mysql (reprezinta avantaj lucrul cu OOP, framework-uri si sisteme de templating) - mediu/avnsat;
- Photoshop - slicing si modificari minore;
- SEO - la nivel on-page.
- abilitati de lucru, integrare design si dezvoltare functionalitate pe platforme CMS precum Wordpress, PrestaShop, Magento, osCommerce, Joomla si altele.
- dezvoltare de website-uri si aplicatii web de marime mica si medie de la 0 sau intretinerea si extinderea celor existente;

Reap Development furnizeaza servicii de dezvoltare web, web design si promovare online.

Aim : Our main objective is to make clients happy. Providing high quality web design and web development services, we aim to offer the best experience.