Web Developer (HTML, CSS, Java Script) integrator solutii AV B2B

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Leader in industria de distributie si integrare Audio-Video din Romania, cu peste 15 ani experienta si o multitudine de referinte de succes. Cu un portofoliu de solutii in continua expansiune, reprezentand in Romania cei mai mari producatori de profil precum Sony, Panasonic, InFocus, Chief, Projecta, Ctouch, Extron, Kramer, Vaddio, Polycom, Lifesize, Cisco, JVC, etc., clientul este constant preocupat de a oferi cele mai avansate tehnologii alaturi de servicii complete pentru clienti.
Acopera toate fazele strategice in derularea unui proiect de succes: concept, proiectare, executie, punere in folosinta, mentenanta si service.

Descriere post
Dezvolta si intretine prezenta online a companiei, prin siteuri si aplicatii.

Responsabilitati:
Administrare, dezvoltare, optimizare si mentenanta siteuri.
Ajuta la dezvoltarea si integrarea aplicatiilor interne specifice GBC.
Creare elemente dinamice şi statice de User Interface.
Feeduri, importuri produse si alte activitati de management relatii b2b.
Tips & Tricks HTML - suport pentru colegii din departament.
SEO si Marketing online impreuna cu colegii din department.
Social media: page engagement impreuna cu colegii din department.
Planning and implementation of PR and social media activities impreuna cu colegii din department
Cunostiinte de baza adsense, analytics, adwords, etc.
Dezvolta abordari integrate ale perspective de prezenta online a companiei.
Relatia cu IPS si furnizorii de servicii specific pentru administrarea prezentei GBC online.
Relatia cu ROTLD si activitati conexe.
Administrare Cpanel.

CERINTE

Cunoştinţe solide de HTML şi CSS
Cunoştinţe de Java Script şi jQuery.
Cunoştinţe de optimizare cross-browser;
Tehnici de responsive design.
Cunostinte la nivel mediu Magento, Joomla, etc.
Solutii de ecommerce.
CPanel si administrare basic server dedicate
Windows server, cunostiinte minimale.
Lucrul cu baze de date SQL.
Exprimare fluenta, creativa, succinta si eficienta.
Abilitatea de a lucra in echipa.
Inclinatie catre colaborare, comunicare.
Proactiv, preia initiativa.
Creative thinking & new ideas.
Familiaritate cu sistem ERP integrate, aplicatii si concepte b2b.
Experienta similara relevanta.
Cunostiinte de marketing, sales constituie un avantaj.
Limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- Mediu atractiv de lucru, acces la ultimele tehnologii din industrie.
- Acces la un mediu de lucru prietenos si profesionist unde vei invata in fiecare zi si iti vei dezvolta cariera.
- Pachet salarial cu posibilitate de negociere functie de rezultatele obtinute
- Bonusuri periodice functie de indeplinirea anumitor planuri sau obiective specifice

Detalii: www.QLT.ro
cariera@QLT.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.