Web Developer / Engineer

Holosfind Software

Job expirat

RESPONSABILITATI

Analiza tehnica si proiectare in functie de cerintele specificate in caietul de sarcini

- Mentenanta si dezvoltare web-site-uri pe diferite platforme (proiecte)

- Exemple ale catorva proiecte cu mentiunea tehnolog. folosite

CERINTE

- Are viziune de arhitect
- Vorbeste limba engleza la nivel avansat
- Vorbeste limba franceza la nivel mediu (nu este o cerinta eliminatorie)

- Cunostinte si experienta in PHP –OOP (nivel avansat)
- Experienta in lucrul cu baze de date MySQL
- Cunostinte AVANSATE: experienta in lucrul cu un FrameWork JS (jQuery, mooTools, etc), CSS, HTML
- Experienta reala in lucru cu cel putin un CMS (Joomla, PrestaShop,Wordpress/Magento/TYPO3 etc.)

Constituie avantaj urmatoarele :

- Cunosterea cel putin a unui framework (Smarty, Zend Framework, Symphony)
- Cunostinte avansate si experienta server APACHE
- Cunostinte Java

- Creativitate si flexibilitate profesionala

HOLOSFIND Software este filiala societatii HOLOSFIND, lider pe piata europeana in domeniul marketingului digital online,societate cotata la Bursa (Alternext NYSE Euronext Paris (cod: ALREF, cod ISIN: FR0010446765)
Compania este recunoscuta pe piata din Europa ca leader pentru furnizarea de servicii marketing digital 360 grade.