Web Developer

SC Sinapticode SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vei fi mereu provocat, vei invata mereu noi tehnologii, o mare parte din proiecte implica cercetare si experimentare
- Exista proceduri, standarde si metode ce trebuie respectate
- Vrem doar oameni care isi doresc sa devina exceptionali

CERINTE

- Cunostinte solide de programare (structuri de date, algoritmi, OOP)
- Cunostinte avansate de HTML, CSS, Javascript
- Cunostinte avansate de PHP si SQL
- Cunostinte minime de utilizare a programelor de editare grafica (Gimp sau Photoshop)
- Limba engleza, nivel avansat (scris si vorbit)
- Experienta cu folosirea unui framework MVC ( Zend Framework, Symfony, etc)

Se considera un plus:
- Experienta cu oricare din: Zend Framework, Magento, Drupal, Node.js
- Experienta cu un alt limbaj dinamic (Perl, Python, etc)
- Toolkituri Javascript (jquery, extjs, etc)
- Utilizare Linux
- Experinta cu un sistem de version control (GIT sau Subversion)
- Experienta cu folosirea de API-uri externe (Facebook, Twitter, sisteme de plata etc)

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru prietenos, orar in mare masura flexibil
- Vei avea de-a face cu proiecte mari, foarte interesante, foarte diversificate
- Salariu confortabil, mariri periodice

- We are a team of expert developers, working on fun technical challenges. We are passionate about technology, web and opensource.
- The projects we work on come from various industries: our code runs international web startups, telecoms, cinemas or datacenters.
More about us on sinapticode.com.