Web developer

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
- Proiecteaza, intretine si imbunatateste site-uri si aplicatii web;
- Implementeaza diverse scripturi si layout-uri;
- Scrie cod valid, ordonat si comentat;
- Previne si rezolva probleme de securitate si compatibilitate;
- Testeaza aplicatiile web, detecteaza si remediaza eventualele bug-uri;
- Estimeaza corect termenele de executie;
- Respecta deadline-urile;
- Are o buna colaborare cu graficienii si cu clientii.

CERINTE

- Persoana dinamica, responsabila, motivata si flexibila;
- Studii superioare;
- Experienta pe o pozitie similara intr-o companie minim 1 an;
- Portofoliu diversificat;
- Cunostinte avansate de XHTML, CSS, Java Script, PHP, MySQL;
- Cunostinte medii de aplicatii pentru grafica(Adobe Photoshop/Fireworks etc.);
- Permis de conducere cat. B.

Reprezinta avantaj dar nu obligatoriu:
- Cunostinte HTML 5, CSS 3, jQuery, XML, Ajax, C++ si CSM;
- Cunostinte Flash/Action Script 3 sau 2;
- Cunostinte despre alte tehnici/limbaje de programare;
- Cunostinte despre aplicatiile web pentru mobil si IPHONE;
- Cunostinte despre platforma MAC OS;
- Cunostinte de retelistica.

BENEFICII OFERITE

Se discuta la interviu.