Web Developer

SC REINVENT CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea si intretinerea site-urilor grupului REINVENT;
Executia calitativa si la termen a sarcinilor de serviciu in vederea atingerii obiectivelor stabilite;
Participa activ la realizarea aplicatiilor web;

CERINTE

Experienta intr-un post similar dovedita prin portofoliu de lucrari;
Abilitati avansate de prelucrare a materialelor grafice;
Cunostinte de operare soft editare grafica: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, CorelDraw;
Cunostinte de (X)HTML, CSS, PHP, JavaScript (DHTML), MySQL;
Experienta de lucru cu CMS (Wordpress, Joomla, Drupal)
Cunostintele de Flash si AJAX constituie un avantaj;
Constituie avantaj absolvent al unei facultati cu profil informatic;
Cunostinte de limba engleza nivel mediu-avansat (scris,citit);
Abilitati de comunicare si organizare, rabdare, amabilitate;
Persoana cu idei creative, comunicativa, dinamica, deschisa.

BENEFICII OFERITE

Se incheie contract de munca pe perioada nedeterminata cu posibilitatea promovarii in cadrului companiei.
Toate aplicatiile vor fi tratate cu maxima seriozitate si confidentialitate. Doar candidatii eligibili vor fi contactati in vederea stabilirii unui interviu.

Domeniul de activitate este consultanta comerciala si evidenta contabila, firma facand parte din grupul de firme REINVENT, existent pe piata incepand cu 1993