Web Developer

CodinBit

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activitatea principala este :
Dezvoltare aplicati web de la zero, site-uri pentru clienti internationali dar si aplicatii interne ale firmei.
Dezvoltare module noi pentru aplicatiile existente.
Rezolvarea bug-urilor
Testare si raportare
Optimizare
Mentenanta
Vei invata lucrand (alaturi de noi) si vei primi suport la orice pas in primele luni de activitate.

Oferim contract de munca pe perioada nedeterminata cu perioada de proba.

CERINTE

Cautam doi colegi cu urmatoarele cunostinte:
PHP OOP
Javascript/jQuery
HTML/CSS (LESS/SASS reprezinta un avantaj)
MySQL
Ajax
Experienta de minim un an in programare web
Experienta cu PHP frameworks (e.g. for PHP Yii, Symfony, Laravel ...);
GIT
Linux servers;
Magento, opencart sau wordpress reprezinta un avantaj

Luam in calcul CV-urile studentilor doar daca pot face fata unui job full-time, exceptand sesiunile.

DESCRIEREA FIRMEI

CodinBit is a company based in Bucharest, Romania.
We build SAAS Software and develop internal applications for other companies.