Web Developer

SC Acrelec SOFTWARE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania Acrelec Software este un colectiv format din oameni optimiști, adaptabili, nonconformiști, pasionați de inovația tehnologică și de suprinderea clienților, prin depăsirea asteptărilor acestora.
Momentan suntem în căutarea unui Senior Web Developer.
Candidatul pe care îl căutăm are bune abilităti de programare front-end și este familiarizat cu programarea back-end.

Responsabilităti:
- Recepționarea și implementarea solicitărilor de dezvoltare pentru proiectele noi;
- Participarea la stabilirea strategiei interne de dezvoltare a aplicațiilor;
- Implementarea de feature-uri pentru proiectele existente;
- Mentenanță și suport pe întreaga durată a ciclului de dezvoltare pentru proiectele din portofoliu;
- Code review.

CERINTE

Criterii de selecție:
- Studii superioare finalizate în domeniul informatic;
- Minim 3 ani de experiență programare front-end;
- Minim 1 an de experiență programare back-end;
- Cunoașterea limbii engleze la nivel avansat (scris, citit, vorbit);
- Cunoștințe IT de networking / infrastructură;
- Experiență profesională cu următoarele tehnologii: Angular.js, C#, Java script, MVC3, MVC4, ASP.NET, CSS/HTML, Jquery, MsSql, Json, Rest.

BENEFICII OFERITE

- salariu fix
- bonuri de masa
- bonusuri
- asigurare medicala

Informații interviu:
• Invitațiile vor fi transmise telefonic, iar instrucțiunile vor fi comunicate pe mail;
• La finalul concursului vom comunica răspunsul nostru tuturor candidaților intervievați;
• Pentru detalii suplimentare ne puteți contacta pe adresa de mail info-ro@acrelec.com

Magazinul viitorului: Kioskul self-order. Mai rapid, mai eficient.

Acrelec Software este departamentul de cerecetare și dezvoltare software al Acrelec (www.acrelec.com), lider european în furnizarea de soluții complete (hardware & software & servicii) pentru piața de retail (puncte de vânzare: magazine, supermarketuri, restaurante).
Soluțiile noastre sunt prezente în cele mai mari rețele de magazine și restaurante: McDonald's, KFC, Burger King,Quick, Auchan, Carrefour, Walmart, ASDA, Tesco în peste 45 de tări. Echipamentele și tehnologiile Acrelec sunt folosite zilnic de milioane de oameni în întreaga lume.