Web Developer

Rail Media

Job expirat

RESPONSABILITATI

Căutăm unul sau mai mulți web developeri, de preferat seniori, pasionați de tehnologiile web și de Internet, deschiși către nou, flexibili, orientați pe detalii, cu spirit de echipă și comunicativi să se alăture echipei noastre aflate în creștere.

Principalele atribuții vor fi:
- participarea activă în cadrul procesului de planning și dezvoltare a website-urilor
- mentenața website-urilor existente
- ținerea platformelor folosite la ultimele versiuni disponibile
- optimizarea și îmbunătățirea codului

Candidatul ideal va fi disponibil pentru un job Full Time. De asemenea, există posibilitatea unei colaborari de tip Project Based.

CERINTE

HTML - avansat
CSS - avansat
PHP - mediu - avansat
MySQL - mediu - avansat
Wordpress - avansat (cunoștințe de dezvoltare a temelor și plugin-urilor)
JavaScript - cel puțin un framework (jQuery, AngularJs) - mediu
Photoshop - mediu
Limba Engleză - avansat

Reprezintă avantaje:

Wordpress Genesis Theme
Securitate web - mediu - avansat
Joomla - mediu
Apache - începător
SEO - începător

BENEFICII OFERITE

- salariu negociat în funcție de experiență
- mediu de lucru prietenos
- varietate de proiecte; rezultate vizibile în scurt timp de la finalizarea lucrărilor
- posibilitate de a învăța lucruri noi și a fi plătit în același timp; training-uri online
- bicicleta de serviciu la cerere

Rail Media este o agenție de web design înființată în anul 2008 și în momentul de față aflată în plină ascensiune.