Web designer/ Programator

Global Staffing

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implementare layouturi grafice complexe cu fidelitate in browserele majore si respectand standarde moderne (CSS2-CSS3/HTML5)
-Dezvoltare concepte grafice si DTP pentru materiale de promovare, corporate identity (pliante, flyere, postere, mape prezentare, carti de vizita, flyere, roll-up-uri, brosuri etc)
-Comunicare cu celelalte departamente ale companiei pentru realizarea optima a solicitarilor acestora

CERINTE

- Experienta in programare- 3 ani
- Capacitate de proiectare aplicatii cu baze de date
- Experienta de lucrul cu PHP / Mysql, frameworkuri, cunoasterea Zend Framework este necesara
- Experienta HTML/CSS extinsa
- Cunostinte de Javascript, inclusiv frameworkuri (Jquery si secundar Prototype)
- Cunostinte de Flash, incluzand Actionscript 2 si 3
- Experienta in comert online – experienta cu Magento
- Studii superioare de profil (Cibernetica/Automatica sau asemanator)

Constituie un avantaj:
- Experienta cu produse open-source populare(Wordpress)
- Experienta in lucrul cu Photoshop
- Experienta in cadrul unei agentii de publicitate
- Experienta SEO

BENEFICII OFERITE

- un mediu de lucru competitiv
- o echipa tanara si dinamica
- posibilitatea de dezvoltare profesionala

GLOBAL STAFFING este o companie specializata in furnizarea serviciilor pentru dezvoltarea pietei muncii, cu expertiza principala in crearea si implementarea solutiilor de munca flexibile.